At home+family+HE/SHE

At home+family+HE/SHE

Na lekcję zabieram ze sobą prosty rysunek domu, małe karteczki z symbolicznymi rysunkami członków rodziny oraz karty z HE i SHE- takie piękne, rysunkowe od eduNOTATKI znajdziecie TU https://bit.ly/39DRKj7

Nietypowy rysunek, nieoczywisty, bo dzieciaki muszą głębiej przetworzyć informacje i podać nazwę pomieszczenia na podstawie rzeczy narysowanych w danym pokoju. Rysunek niezwykle uniwersalny w połączeniu z małymi karteczkami RODZINA na pewno tworzy niezliczone kombinacje użycia.

DOM rysunek PDF tutaj https://bit.ly/3ikz245

Rodzina w dwóch wersjach:

RODZINKA x4 https://bit.ly/3bR3K3o

RODZINKA x8 https://bit.ly/3nOTbQV

Głównym celem lekcji będzie zadawanie pytań o położenie osób w domu. Where is he? Where is she? Is he in…? Is she in…?Będziemy bawić się w HIDE AND SEEK- do tego użyjemy planszy DOM i małych znaczników RODZINA. Ja często wyświetlam takie plansze na lekcjach online i na nich coś nadpisuję, dorysowuję (udostępniam tablet na TEAMS, mówię Wam MAGIA). Od tego zacznę lekcję, tak żeby upewnić się, że dzieciaki znają nazwy pomieszczeń i poprawnie nazywają członków rodziny. Karty SUBJECT PRONOUNS- flashcards będą również niezwykle pomocne na tym etapie lekcji, wykorzystamy tu karty SHE/HE.

Później dzieciaki na swoich planszach będą „chować” rodzinę w wybranych pomieszczeniach, poprzez zadawanie pytań odgadniemy gdzie schowała się cała rodzinka.

Materiał wykorzystamy wielokrotnie na przyszłych lekcjach, ostatecznie rodzinka zostanie z pewnością przyklejona w danym pomieszczeniu, a dzieciaki opiszą ich położenie.

Pozdrawiają eduNOTATKI
One Comment
Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.