Present Simple

Present Simple

PRESENT SIMPLE

Wizualne notatki przydatne podczas wprowadzania czasu teraźniejszego prostego.

Notatki powstały z potrzeby wizualizacji trudnej zasady gramatycznej, często bardzo spontanicznie podczas lekcji. Część z nich to rymowanki znalezione online, które następnie zostały narysowane według własnego pomysłu.

Duże znaczenie ma tu symbolika i kolory.

Większość materiałów jest uniwersalna i na pewno do zastosowania w każdej klasie lekcyjnej, jednakże żadna stworzona przez kogoś notatka nie ma takiego nośnika, jak ta stworzona samodzielnie. Moi uczniowie znają mój kod kolorystyczny wiedzą, że symbol = oznaczać będzie zdanie oznajmujące itd.

Jeśli jesteś nauczycielem najbardziej przemówi do twoich uczniów wizualizowanie lekcji na bieżąco na tablicy, nawet zwykłą kredą- nawet mały wizualny element, jaki pojawi się na twojej lekcji może mieć wymierny efekt na zapamiętanie uczonych treści.

Pamiętaj jednak, że największą moc ma NOTATKA UCZNIOWSKA. Najlepiej uczymy się działając, tworząc.

Nauczycielu nie pozwól abyś pracował więcej niż twoi uczniowie, nie rób notatek wizualnych za uczniów, zamiast tego naucz uczniów tworzenia swoich własnych notatek wizualnych, pozwól używać podczas notowania kolorów, rysunków, ramek, zmień już na zawsze uczniowskie zeszyty i sposób notowania na swoich lekcjach.

Pozdrawiają eduNOTATKI
  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
4 Comments
  1. Notatki wizualne są super. Staram się zachęcić uczniów aby je tworzyli ale niestety z bardzo różnym rezultatem. Niektórzy są naprawdę twórczy (ale to niestety garstka i głównie młodsze dzieci), niektórzy twierdzą, że nie potrafią a zdecydowanej większości się zupełnie nie chce 🙁

    1. To jest bardzo powszechne, mi również nie udało się zachęcić wszystkich. Zmieniłam jednak zeszyty na format A4, to spowodowało, że wszyscy musieli nieco inaczej tworzyć swoje notatki, zastanowić się nad formą. Okazało się, że to był strzał w dziesiątkę.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.